info@epolac.com
שעות פעילות: ימים א-ה
04-6518851

מערכות משולבות

התכונות שמצוינות בטבלת מאפייני המערכות ניתנות לכל סוג מערכת בנפרד. לעיתים מערכת יחידה אינה מספיקה לענות על כל הדרישות של המשתמש או של הפרוייקט. במקרים כגון אלה קימת אפשרות לשלב מספר מערכות, כמערכת מורכבת על מנת לספק פתרון מקיף לדרישות מיוחדות או חריגות. שילוב מספר מערכות כמקשה אחת מעצים את היתרונות הגלומים בכל שיטת יישום נפרדת.

 

להלן רשימה של מספר מערכות סינרגטיות השימושיות ביותר:

 • שילוב של רצפה דקורטיבית בעלת קשיות חזקה, עמידות לפגיעות מכניות ומראה אסתטי. סוג המערכת כפוף גם לעובי השכבה הנדרשת. לדוגמא: מערכת ריצוף על בסיס מדה צמנטית כדוגמת 4610 בתוספת ציפוי אפוקסי שקוף על בסיס מים מסוג אפוקסל 20-40/60 WB בגמר מט או משי, לשיפור העמידות הכימית, קלות הניקוי, שמירה על איכות דקורטיבית לאורך זמן.
 • הפיכת משטחי בטון לרצפות אטומות, שאינן חדירות לנוזלים, העמידות בכימיקלים, שחיקה ושריטות, אפשרית באמצעות שילוב של שתי מערכות, כדוגמת: יציקת ציפוי אפוקסי מתפלס מסוג 500 – SL בעובי של 2-3 ממ`, בתוספת ציפוי עליון מפוליאורטן חד רכיבי שקוף מסוג 7 – MC.
 • שמירה על ההיבט הדקורטיבי לאורך זמן, במערכת רצפה שפיכה בעלת פילוס עצמי משתפר/מתגבר באמצעות יישום של שכבה מגן שקופה על בסיס פוליאורטן חד רכיבי בעל עמידות גבוהה בשריטות ושחיקה. הציפוי הפוליאורטני העליון משפר את יכולת הניקוי של פני השטח ומקל על האחזקה השוטפת.

  לדוגמה: מערכת הכוללת יציקה של ציפוי אפוקסי מתפלס מסוג 4000 –SL בעובי של 4–1 ממ` בתוספת ציפוי עליון מפוליאורטן חד רכיבי מסוג 7 – MC.

 • לעיתים מתקיימת דרישה לפני שטח בגמר נגד החלקה, ביחד עם גימור בעל כושר ניקוי גבוהה. ישנם מספר שילובים היוצרים רמת חספוס עדינה בתוספת ציפוי נגד החלקה. אחת משיטות היישום כוללת קישור של אגרגטים מוקשים בגדלים שונים למערכות בגמר חלק. אפשרות אחת כוללת מערכת רב שכבתית ודקורטיבית בעלת גימור מחוספס, כאשר הגימור נגד החלקה מתקבל משכבת האגרגט שהופכת לחלק אנטגראלי מהמערכת. לדוגמה: מערכת רב שכבתית המשלבת שרף אפוקסי נטול מדללים עם 100% תכולת מוצקים ואגרגטים קשיחים בתוספת שכבה מגוונת עליונה, מסוג 2500 MAXI בעובי 2.5 ממ`.
 • מערכת נוספת בה מתקיים השילוב של יכולת ניקוי גבוהה, עמידות כימית וגמר שאינו חלק היא מערכת 300 – TOP המיושמת בעובי של 300 מיקרון (0.3 ממ`) הכוללת שכבת יסוד, שכבת ביניים על בסיס צבע אפוקסי ושכבה עליונה מפוליאורטן דו רכבי בגמר מט משי עמיד ב UV.
 • את המראה הדקורטיבי של מערכת רצפה בגמר חלק ניתן לשפר באמצעות פיזור פתיתים במגוון צבעים במהלך יישום הרצפה ולסיים עם שכבה שקופה – סילר לאיטום פני השטח. פעולה זו משנה את המראה הסטנדרטי של הציפוי והופכו לגמר בעל ייחודיות אסתטית מרשימה. לדוגמה: מערכת הכוללת יציקה של ציפוי אפוקסי מתפלס מסוג 4000 – SL בעובי של 4 – 1 ממ` בתוספת פיזור של פתיתים צבעוניים ויישום של שכבת סילר שקוף מפוליאורטן דו רכבי מסוג אפוגלס F/PU בגמר מבריק, מט, או מט משי.
 • הדרישה לרצפה העמידה בפגיעות מכניות (Impact Resistance), העמידה גם בשינוע ושחיקה, עם כושר גישור על גבי סדיקה נימית, הניתנת לניקויי ותחזוקה קלה גם באמצעות קיטור ובעלת יכולת חשיפה לכימיקלים שונים, כאשר לפני השטח מראה אסתטי, ניתנת לפתרון עם מערכות המבוססות על פוליאורטן דו רכיבי בעל פילוס עצמי המשולבות עם ציפויי עליון לשיפור ההגנה כנגד שריטות. לדוגמה: מערכת הכוללת יציקה של ציפוי פוליאורטני דו רכיבי מתפלס, נטול מדללים מסוג: 200/6000 – SL בעובי של 3 – 2 ממ`, בתוספת ציפויי עליון מפוליאורטן שקוף בגמר מט או מט משי מסוג: אפוגלס PU/F.
 • הדרישה למערכת ריצוף דקורטיבית חסרת תפרים בעלת עמידות מכנית יוצאת דופן, העמידה בשינוע כבד, בגמר נגד החלקה, עם יכולת גישור על פני סדיקה נימית ועמידות ב UV (אינה משנה גוון – אינה מצהיבה), ניתנת לפתרון עם מערכת Heavy Duty המבוססת על שילוב של אגרגטים קשיחים ושרף פוליאורטני מוגמש, המערכת בעלת מראה דקורטיבי המותאמת לתעשיית המזון והתרופות, למבנים ציבוריים, מפעלי תעשייה כבדה, משרדים ואולמות תצוגה. לדוגמה: מערכת רב שכבתית המבוססת על שרפים פוליאורטנים אליפטיים ואגרגטים צבעוניים: 700/6000 – TOPP בעובי של 4 – 2 ממ`, בגמר נגד החלקה או בגמר "קליפת תפוז"

 

 

 

 

 

 • כאשר קיימת דרישה, למערכת אלסטית בעלת כושר גישור על פני סדיקה דינמית בשילוב עם מערכת העמידה בפגיעות מכניות ושינוע, עם עמידות כימית, בעלת מראה אסתטי, העמידה בשריטות, קלה לניקוי ואחזקה, ניתן לבצע שילוב סינרגטי של מספר מערכות על בסיס פוליאורטן.

לדוגמה: יציקה של מערכת פוליאורטנית דו רכיבית עם 100% תכולת מוצקים בעלת כושר התארכות של מעל 300% בעלת כושר גישור על פני סדיקה בעובי של 2 ממ` מסוג: SL 6000 TD, בשילוב עם יציקה של ציפוי פוליאורטני דו רכיבי, נטול מדללים מסוג SL 6000/200 בעובי של 1 ממי בתוספת של ציפוי פוליאורני חד רכיבי שקוף מסוג 7 – MC

 • כאשר יש צורך בציפוי אנטי גרפיטי שקוף קל לניקוי, על גבי תשתיות בטון, אבן, מתכת וכו` בציפוי דק עובי המשפר את העמידות בשריטות ועמיד בתנאי סביבה חיצונית ניתן ליישם ציפוי פוליאורטני חד רכיבי המאפשר תחזוקה קלה ושמירה על התשתית ופני השטח כנגד השחתה.
  לדוגמא: יישום של פוליאורטן חד רכבי, שקוף, בגמר מבריק, המתקשה באמצעות מגע עם הלחות שבאוויר מסוג: 7 – MC. היישום בשכבות דקות בלבד.
 • הדרישה למערכת איטום לחניונים עיליים בעלת יכולת גישור על פני סדיקה דינמית, עם עמידות בשינוע ושחיקה, בגמר נגד החלקה, העמידה בקרינת UV, מוצאת מענה במערכת רב שכבתית – ייעודית המבוססת על יציקה של ממברנה פוליאורטנית שפיכה, בעלת פילוס עצמי, דו רכיבית עם 100% תכולת מוצקים, המשלבת אלסטיות – גמישות של מעל 450% ושכבת אגרגטים קשיחים המוטבעים כשכבה עליונה העמידה בשינוע כלי רכב, יחד עם ציפוי עליון העמיד ב UV.

כדוגמת: מערכת סינרגתית המשלבת יציקה של ממברנה פוליאורטנית דו רכיבית מסוג:
SL 6000 MF בעלת פילוס עצמי (100% תכולת מוצקים), עם מעל 450% תארכות, בעובי של ממ`, שכבת אגרגטים קשיחים המוטבעים ב ממברנה פוליאורטנית דו רכיבית גמישה בעלת חוזק מכני גבוהה מסוג: SL 6000 TD, בעובי של 2 ממ` וציפוי עליון על בסיס פוליאורטני דו רכיבי (מוגמש) עמיד ב UV מסוג אפוגלס סופרפלקס.

 • כאשר קיימת דרישה למניעת ספיגה והכתמה של משטחי בטון חשופים, פנימיים או חיצוניים והפיכתם לפני שטח מחוזקים, עמידים ב UV, קלים לניקוי שאינם מיצרים אבק, ניתן לבצע אמפרגנציה – הספגה בסילר יעודי לתשתיות בטון, אבן, מדה, אבנים משתלבות וכו`. הסילר שומר ומשמר את פני השטח והופך לחלק בלתי נפרד של המרקם העליון של התשתית עליו הוא מיושם.
  לדוגמה: סילר שקוף משרף פוליאורטני אליפטי דו רכיבי בעל צמיגות נמוכה מסוג פוליסיל בגמר מבריק או מט משי, או לחליפין סילר חד רכיבי שקוף על בסיס גומי מוכלר מסוג דקה- סיל בגמר חצי מט. היישום עד להספגה מלאה של התשתית.
 • כאשר קימת דרישה, לציפוי אפוקסי בגמר נגד החלקה העמיד בשינוע ועומסים מכניים כבדים, בעל עמידות בשחיקה וכימיקלים, עם מראה דקורטיבי, הניתן לניקוי ואחזקה קלים, היא נענית במערכת Heavy Duty רב שכבתית המבוססת על שרפים אפוקסים דו רכיביים עם 100% תכולת מוצקים ואגרגטים קשיחים מקוורץ צבעוני הניתנים ליישום במרקמים שונים ומגוונים.

לדוגמה: מערכת 4000 TOPP המיושמת בעוביים שבין 4 – 2 ממ` במבחר תצורות, בגמר נגד החלקה או בגמר המדמה קליפת תפוז. המיועדת למפעלי התעשייה הכבדה, תעשיית המזון והפטרוכמיקלים, תעשיית התרופות, אולמות תצוגה, בתי חולים, מעבדות, מבנים ציבוריים, מוזיאונים וכו`.

 


הנתונים המופיעים במסמך זה ניתנים ברצון טוב ולאחר שנות ניסיון בעבודות שטח ומעבדה. אין בהמלצתנו במסמך הנ"ל התחייבות כלשהי ומפעלנו שומר לעצמו את הזכות לשנות ולעדכן את הנתונים המופיעים בו בכל עת.

חברת בניית אתרים חברת בניית אתרים